niedziela, 30 maja 2010

Om Healing - Uzdrawianie OM


OM Healing - Bhaishajya OM 


OM Healing, a poprawniej Bhaishajya OM (Bhaiszadźja Om) jest starożytną grupową techniką uzdrawiania, która została wprowadzona przez Shiva Yogeshvara (Śiwa Jogeśwara), a nauczana także przez Mahavatara Nagaraja Babaji, aby pomóc przywrócić równowagę i harmonię ludzkości i światu. Ponad 5 tysięcy grup OM Healing zreszonych w Himavanti Sampradaya na całym świecie spotyka się regularnie, żeby wspólnie śpiewać kosmiczny dźwięk OM i w ten sposób przekazywać uzdrawiające wsparcie dla Matki Ziemi i dla całej ludzkości, a przy okazji wspomagać swój indywidualny rozwój duchowy i wzrost świadomości. 

Na poziomie indywidualnym OM Healing czyli Bhaishajya OM może harmonizować na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym. Emocje zostają uwolnione, a pojawiają się wewnętrzny spokój, szczęście i miłość. Prowadzi to do bardziej radosnego życia i wspomaga nasze zdrowie i praktykę medytacyjną. OM jest wibracją dźwiękową przywołującą Brahmana, Absolut, Boga Najwyższego. Dźwięk i wibracja są esencją stworzenia. OM jest pierwotnym dźwiękiem stwarzającym i przenikającym wewnętrznie cały wszechświat. Dźwięk OM należy do całej ludzkości, do wszystkich narodów i do wszystkich prawdziwych religii. 

Poprzez intonowanie dźwięku OM w określonym układzie osób, procesy uzdrawiania mogą być wzmacniane poprzez zestrajanie wibracji z Duchem Wszechrzeczy. Jak fale wzbudzane przez kamień wrzucony do wody, wibracje dźwięku OM rozchodzą się w otoczeniu. Ta pradawna wibracja kultywowana przez anioły i bóstwa (dewy) jest korzystna nie tylko dla uczestników, ale może docierać również do innych ludzi, miejsc czy sytuacji życiowych. OM Healing, Bhaishajya OM, może pomóc poprawić stan środowiska, stworzyć harmonię i jedność w człowieku i naturze. Świat potrzebuje ludzi którzy są gotowi przyczynić się do zmian na lepsze. Teraz jest czas, aby zrealizować potencjał w sobie i dzielić się nim z całym światem. 

Pochodzenie OM Healing, pochodzenie Bhaishajya Om, sięga tysiące lat wstecz, do Złotej Ery znanej jako Satya Yuga. Pochodzi on ze starożytnych czasów, kiedy to ludzie mieli lepszy kontakt z wyższą świadomością i żyli w większej harmonii ze wszechświatem. Starożytni ryszi, mędrcy będący autorami pism wedyjskich, stosowali wówczas pierwotną wibrację OM, aby nieść innym uzdrowienie oraz przywrócić harmonię wśród ludzi i w świecie przyrody. Mahawatar Babadżi, ponadczasowy Jogin  i twórca Kriya Jogi znany na Zachodzie głównie ze znanej na całym świecie książki „Autobiografia Jogina”, przywrócił ludziom technikę OM Healing, która za pośrednictwem swoich uczniów bardzo rozpowszechnił, a która jest praktykowana przez poważnych adeptów Krija Jogi. 

Na potrzeby ludzkości na obecnym poziomie rozwoju, Mahavatar Babaji - w spolszczeniu Mahawatar Babadżi - jeden z najpotężniejszych współczesnych Mistrzów Linii Przekazu Himawanti (Himavanti Sampradaya) przekazał potężny zestaw technik jogicznych, znanych pod nazwą Atma Kriya dla praktyki Krija Jogi i Laja Jogi. OM Healing czyli Bhaishajya Om jest właśnie częścią systemu Atma Kriya nauczanego przez instruktorów i nauczycieli Bractwa Himawanti. Podczas gdy Atma Kriya służy do indywidualnej praktyki, OM Healing, Uzdrawianie OM, praktykowane jest w grupach terapeutycznych, przynosząc uzdrowienie i transformację ludziom oraz całemu światu. 

Kosmiczna wibracja sylaby OM harmonizuje w nas części i organy, które są w dysharmonii. Śpiewanie czy intonowanie OM w specjalnie uformowanej grupie osób siedzących w kręgu, twarzami do środka w pozycji sukhasana lub padmasana ogromnie wzmacnia uzdrawiającą moc wibracji OM. Wejście w tę wibrację ułatwia nam pozbycie się emocji, myśli i negatywnej energii, pomagając tym samym w uzdrowieniu. Częste i długie praktykowanie sylaby OM, a także medytacja nas znakiem sylaby OM to bardzo starożytna i dobroczynna praktyka lecznicza oraz uzdrawiająca. 

OM Healing - Bhaiszadźja OM, ma połączony efekt oddziaływania, nie tylko równoważący i wspierający proces uzdrawiania w stosunku do wszystkich ludzi biorących udział w braterskim kręgu OM Healing, ale również  w stosunku do wszystkiego znajdującego się w otoczeniu, włączając w to ludzi, zwierzęta, przyrodę i budynki. Ta energia może zostać także skierowana do ludzi, miejsc lub w celu uzdrowienia konkretnych sytuacji życiowych, w zależności od intencji uczestników. Ktokolwiek, kto chciałby otrzymać wsparcie od dobroczynnej grupy OM Healing, ale nie może być obecny podczas sesji, może przekazać swoje zdjęcie, imię i nazwisko oraz adres w celu włączenia do sesji OM Healing. Dobrze jak pacjent potrzebujacy uzdrowienia potrzyma zdjęcie w swoich dłoniach kilk aminut zanim zostanie przekazane ono do grupy pomocowej praktykującej starożytną jogiczną praktykę OM Healing. Specjalne błogosławieństwo Śiwa Jogeśwara oraz Mahavatara Nagaraja Babaji jest obecne, gdziekolwiek działają certyfikowane grupy OM Healing utworzone w zgodzie z jego przewodzeniem i naukami Himavanti Sampradaya. 

W obecnym czasie, w tym wieku Bogini Kali, jaki rozpoczął się 3 tysiące lat p.e.ch., Bóg Śiwa Mahadewa zesłał medytacje kriya (sthulla, sukshma i laya kriya) jako pojazd zdolny do podniesienia naszej indywidualnej świadomości na poziomy o wyższej wibracji. Właśnie teraz jest czas, w którym Kriya Yoga i praktyka Atma Kriya zabierze nas na wyżyny Boskości - nauczał w XIX wieku Śri Mahawatar Babadżi (Mahavatara Babaji). Atman to dusza ukryta wewnątrz każdego z nas – to, kim naprawdę jesteś. Atman jest rdzeniem i esencją Twojego istnienia, Prawdziwą, Wyższą Jaźnią czuwającą nad twoimi wcieleniami poprzez Lotos Korony ponad głową. To świadomy obserwator każdej Twojej myśli, każdego uczucia, słowa i czynu. „A czyż nie wiecie, że wasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6:19) Atman to ten Duch, który jest nad Tobą – to Twoje prawdziwe, wyższe Ja, boska Jaźń nad tobą. Tylko Atman jest niezmiennym w tym świecie pełnym ciągłych przemian. Ta boska dusza jest źródłem wiecznego pokoju, miłości i szczęścia, a także nieograniczonych możliwości, drzemiących w każdym z nas. Gdy odkryjemy wewnątrz siebie pierwiastek Atmana znany jako Jivatman (Dźiwatman) i zaczniemy żyć z jej nieustanną świadomością, całe nasze codzienne życie nabierze blasku Ducha i poruszy Atmana ponad naszymi głowami. 

Głoska OM uważana jest za najświętszą sylabę sanskrytu. Sanskryt znaczy dosłownie „złożony w całość” i jest językiem Wed (Rig-Veda, Sama Veda, Yajur Veda and Atharva Veda) oraz literatury wedyjskiej. Sanskryt zapisywany jest za pomocą pisma Dewanagari, co z kolei oznacza pismo miasta bogów. Wedy i literatura wedyjska objaśniają całe dzieło stworzenia w jego rozwoju. Uważa się, że nie są one dziełem człowieka, lecz przed tysiącami lat zostały objawione mędrcom (ryszim). W głębokiej medytacji w drodze oglądu wewnętrznego poznali oni prawa natury, które do dziś rozwijają, przejawiają i utrzymują cały wszechświat. Wedy i literatura wedyjska są wzorcem dzieła stworzenia, a sanskryt jest językiem, którego brzmienie doskonale oddaje odpowiednią formę stworzenia. 

OM zaś to doskonały dźwięk, który łączy w sobie wszystkie dźwięki tworzące świat przejawiony. A zatem wszystkie słowa wywiedzione z OM już odbiegają od tej całości i wskutek tego nie mogą utworzyć tego samego porządku w fizjologii, co samo OM. OM jest wibracją, która perfekcyjnie odpowiada swojemu znaczeniu. Być zdrowym oznacza być całością i jednością ze świętą wibracją. Tak więc, najlepiej śpiewać OM, aby osiągnąć wibrację perfekcyjnej całości i jedności w każdej komórce. Można powiedzieć, że śpiewanie OM jest jednym  z najlepszych sposobów, aby osiągnąć i przywołać wibrację jedności w różnorodności stworzenia. Każda komórka ciała powinna wibrować całością i jednością. To może zostać osiągnięte poprzez śpiewanie dźwięków sylaby OM. 

Bardzo interesujące jest to, że sanskryt wywodzi się z tego samego źródła, co setki innych języków, jak greka, łacina, hindi, urdu, bengali, marathi, kashmiri, pandżabi, nepalski i języki romańskie. Sanskryt wedyjski, uważany za poprzednika klasycznego sanskrytu, jest jednym z najstarszych języków indoeuropejskiego drzewa językowego. Najstarszy ze znanych tekstów w sanskrycie stanowi Rygweda, zbiór ponad tysięcy hymnów, powstały około drugiego tysiąclecia przed Chrystusem. Rzeczywiście przypuszcza się, i wiele na to wskazuje, że sanskryt jest źródłem  wielu języków. Tym samym  moglibyśmy powiedzieć, że z punktu widzenia lingwistyki sanskryt stanowi podstawę dla wielu wyrazów i dźwięków nowożytnych języków. Na przykład słowa „cukier” (w języku niemieckim „Zucker” i w angielskim „sugar”) pochodzą od słowa w sanskrycie „sharkara”, co również znaczy cukier. Nawet niektóre języki afrykańskie jak Suahili wydają się mieć związki z Sanskrytem. I na przykład lew w języku suahili nosi nazwę „simba”, a w sanskrycie „simha”, co pozwala wnioskować o ich powiązaniu. W lingwistyce przyjmuje się, że ponad 170 języków pochodzi od sanskrytu lub przynajmniej podlegają jego silnemu wpływowi. 


Om! Om! Om!
Śpiewanie głoski Om pozwala uzdrawiać wszystkie osoby zgromadzone w Kręgu Uzdrawiania Om Healing! Swami LalitaMohan Babaji naucza w Polsce praktyk jogicznego uzdrawiania z Om od 1978 roku! Zapraszamy na zajęcia z Mistrzem Jogi, Tantry i Ajurwedy! 

Om Healing w 2010 roku 

W dniu 26 czerwca 2010 (sobota) przypada kolejna pełnia księżyca, a więc w tym dniu będą odbywać się sesje uzdrawiania grupowego OM Healing na całym świecie w godzinach, zwykle 19-21.30. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w Cudownych Kręgach Uzdrawiania. Intonowanie Om ma działanie z jednej strony psychoterapeutyczne, a z drugiej energetyczne, ponieważ OM skupia i wyzwala uzdrawiające siły.

W naszych Świątyniach i Ośrodkach w całej Polsce prowadzimy OM Healing - serdecznie wszystkich zainteresowanych uzdrawianiem zapraszamy! 


Kręgi uzdrawiania OM Healing 


Intencją kręgów OM Healing w pełnie księżyca jest podniesienie wibracji i energii naszej planety – Matki Ziemi oraz istot na niej żyjących, co także potęguje indywidualne procesy uzdrawiania. Praktycznie, każda sesja jest ajurwedyjskim zabiegiem duchowego uzdrawiania. Tego rodzaju sesje są wskazane osobom, które cierpią z powodu chorób psychosomatycznych, a zdecydowana większość chorób na jakie chorują ludzie!


Podczas praktyk pamiętajmy więc o naszej Matce Ziemi oraz o tych, którzy potrzebują uzdrawiającego wsparcia, przesyłajmy wszystkim tą świętą wibrację OM, boską miłość i światło!

Wszystkie sesje uzdrawiania Om Healing oraz Medytacji Transmisyjnej są praktykami pochodzącymi z nauk linii przekazu Himawanti i stanowią integralną część naszego nauczania oraz systemu ćwiczeń duchowych i uzdrawiających.

Kolejne pełnie księżyca w 2010 roku:

- 26 czerwca (sobota)

- 26 lipca (poniedziałek)

- 24 sierpnia (wtorek)

- 23 września (czwartek)

- 23 października (sobota)

- 21 listopada (niedziela)

- 21 grudnia (wtorek)

Aktualne pełnie Księżyca (Purnima) bardzo łatwo znajdziemy w wyszukiwarce wpisują "pełnia księżyca 2012" czy inny rok... 

Pozdrawiamy miłością i światłem! 

OM NAMAH SHIVAYA! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz