środa, 6 lipca 2011

Nowa strona himavanti.org

Z okazji urodzin Mistrza Lalita Mohana Babadżi powstała w Indii nowa edycja strony z naukami Mistrza w języku polskim. Stronę stworzyli hindusy webmasterzy z doliny krzemowej w Bangalur! Pomaga polska Polonia mieszkająca od lat w indyjskich aśramach, podobnie jak prekursorzy ruchu Himavanti w Polsce, Wanda Dynowska i Maurycy Frydman. Stara wersja strony przestała istnieć, a nowa edycja ma strukturę nowoczesnego portalu, na którym niedługo pojawi się dużo multimediów.

Bractwo Himawanti jest w Polsce największą i najstarszą organizacją duchową kształcącą instruktorów i nauczycieli Jogi oraz tradycyjnej indyjskiej Tantry. Bractwo Himawanti w Polsce kształci także spejalistów z zakresu uzdrawiania naturalnego, akupresury, masażu, refleksologii, ziołolecznictwa, bioterapii czyli ogólnie z zakresu Tradycyjnej Indyjskiej Medycyny Naturalnej - Ajurwedy!Jedną z najbardziej znanych aktywności Bractwa Himawanti jest prowadzenie grup terapeutycznych dla ofiar molestowanych w dzieciństwie przez licznych w Polsce i na świecie księży pedofilów. Bractwo Himawanti w Indii podobnie jak Ruch Maharishi Mahesh Yogi czy Organizacja Sathya Sai Baba i kilka innych zajmuje się zwalczaniem turystyki pedofilskiej oraz zwalczaniem handlu dziećmi. Skutkiem naszej działalności jest zamknięcie w Indii kilkuset szkół chrześcijańskich, które były prowadzone przez księży lub pastorów pedofilów, a także przez zakonnice pedofilki. Jest to straszna tragedia, że kościoły chrześcijańskie, w tym katolicki do Indii na misje zsyłają księży i zakonnice złapane na przestępstwach seksualnych, aby te zboczone osoby używały sobie na hinduskich dzieciach. Z tego powodu paru księży zostało w Indii zlinczowanych, a pedofilskie parafie i budynki kościelne zostały nawet spalone. A katolicki i baptystyczny kościół skarży się na to konto na prześladowanie chrześcijan! Tylko zapomina powiedzieć, że chodzi i zboczonych seksualnie pedofilią "chrześcijan", którzy raczej na to miano nie zasługują, bo delikatnie mówiąc swymi czynami "srają" w gniazdo swoich kościołów.


Duchowa działalność nauczania Jogi i Tantry oraz Ajurwedy jest ceniona tak w Indii jak i na całym świecie, a oraz więcej instytucji terapeutycznych i edukacyjnych zaprasza liderów Bractwa Himawanti do prowadzenia wykładów i zajęć, w tym programów Terapii Duchowej dla osób poszkodowanych przez pedofilów czy pedofilki. Ujawnia się także, nawet z pomocą Facebook'a grono intermnetowych zboczeńców seksualnych, którzy wypisują oszczerstwa na temat Himawanti, gdyż są niezadowoleni z prowadzonej w całej Polsce przeciwko pedofilom kampanii "Stop Pedofilom". Kampania "Stop Pedofilom" została zainicjowana przez pana Mohana Ryszarda Matuszewskiego jeszcze około 1995 roku i do dzisiaj jest prowadzona przez liderów ruchu antypedofilskiego Bractwa Himawanti.

Najaktywniejsze kluby Jogi, Tantry czy Ajurwedy prowadzone przez Bractwo Himawanti są w TORUNIU, Warszawie, Krakowie, Katowicach, w Bydgoszczy, Jaworznie, Wrocławiu, Szczecinie, Włocławku, Białymstoku, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Lublinie, Olsztynie, a także w kilkudziesięciu mniejszych miejscowościach. Joga to duchowość uniwersalna, praktykowana tradycyjnie w kręgach wszystkich indyjskich i tybetańskich religii, zatem tak wśród hinduistów jak i wśród buddystów, dżainistów, taoistów, muzułmanów czy sikkhistów. Jogę w Indii masowo praktykują tamtejsi muzułmanie, a nawet świadkowie Jehowy czy zielonoświątkowcy, zatem można powiedzieć, że Joga jest dobra, zdrowa i pożyteczna dla wszystkich większych religii.

Działalność Bractwa Himawanti w Polsce, formalnie reaktywowanego w 1983 roku wielce przyczyniła się do rozpowszechnienia wszystkich metod praktyki Jogi, spowodowała wręcz boom na Jogę, powodując, że za sprawą ponad stu aktywnych liderów Bratwa Himawanti Joga stała się bardzo popularna, a wprowadzenie do Jogi na podstawowym poziomie treningu Asan oraz prostych ćwiczeń relaksacyjnych można trafić nawet w klubach fitness. W Toruniu regularnie od wielu lat organizowane są wakacyjne spotkania z Jogą w ramach ogólnopolskiej akcji "Lato z Jogą". Toruń od 1983 roku, za sprawą Mistrza Lalitamohana Babadżi stał się europejskim centrum Jogi i kultury wedyjskiej!

Jednym z prekursorów reaktywowania w Polsce starożytnego jogicznego Bractwa Himawanti był nieżyjący już Tadeusz Pasek, który jednak w 1981 roku z powodu stanu wojennego zdecydował się pozostać na emigracji w Kanadzie, gdzie zorganizował kanadyjską filię Bractwa Jogi. Jednym z najbardziej znanych uzdrowicieli duchowych wykształconych przez Mistrza Lalita Mohan Dżi był doktor Henryk Słodkowski - znany jako super mistrz bioenergoterapii.  Doktor Henryk Słodkowski nauczył się uzdrawiania bioenergią uczęszczając w latach 80-tych i 90-tych XX wieku na zajęcia ajurwedyjskie do Mistrza Lalita Mohana.

Największe konferencje ludzi medytujących i praktykujących jogę prowadzone przez Mistrza Lalitamohan Babadżi w Polsce zgromadziły około 2 tysiące osób. Ze zgromadzonych danych wynika, że od 1983 roku do 2010 w zajęciach z Lalitamohan Dżi wzięło udział ponad 30 tysięcy osób. W latach 80-tych na zaproszenie Mistrza Lalitamohana Babadżi z dłuższą wizytą w Polsce przebywał główny propagator rebirthingu czyli jogi oddechowej, Leonard Orr, uczeń Mistrza Heirakhan Babaji z Indii. Pierwszą wizytę Leonarda Orr'a organizowała zasłużona dla sprawy dziennikarka Lucyna Winnicka, a drugą wizytę Leonarda Orr'a w Polsce, w tym w Toruniu organizował Mohan Ryszard Matuszewski.

Mistrz Lalitamohan zasłynął w latach 80-tych XX wieku jako główny propagator rebirthingu i jogi oddechowej, medytacji transcendentalnej, masażu metamorficznego, subudh, nauki o czakramach i wielu innych bardzo użytecznych oraz praktycznych metod treningowych z zakresu Jogi oraz Tantry. Mistrz Lalitamohan Babadżi pomagał też sprowadzić do Polski kompetentnych nauczycieli bengalskiej Tantry znanej jako Ananda Marga Tantra Joga. Wszystkich zasług nie da się wspomnieć w takim krótkim opracowaniu.

Nie da się o Bractwie Himawanti mówić i pisać inaczej niż pozytywnie!

BRACTWO HIMAWANTI

Om Healing! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz